Background image

4 tvarūs būdai sutaupyti pinigų naudojant daugkartinius produktus

Background image

Ar kada pagalvojote, kad yra paprastas būdas sutaupyti pinigų tiesiog naudojant daugkartinius ir ilgalaikius produktus vietoj vienkartinių? Šiek tiek pakeitus savo įpročius, ilgalaikėje perspektyvoje sutaupysite nemažą sumą pinigų bei prisidėsite prie aplinkos švaros. Taigi, kaip tai padaryti:


1. Eidami į parduotuvę pasiimkite daugkartinį pirkinių maišelį. Vidutiniškai maisto prekių parduotuvėje lankomės 2-3 kartus per savaitę arba 8-12 kartų per mėnesį. Perkant maišelius prie kasų, kurie vidutiniškai kainuoja 15-20 ct., per mėnesį išleidžiame apie 2-2,5 Eur. Vietoj to galėtume nusipirkti daugkartinį medžiaginį maišelį, kuris yra nebrangus, neužima daug vietos, yra lengvas ir patogus. Taip pat nešant  prekes namo, pusiaukelėje nesuplyšta (o taip dažnai būna). Norint ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie vienkartinio plastiko naudojimo mažinimo, galite naudoti daugkartinius, iš medvilnės pagamintus maišelius daržovėms ir vaisiams. Atsisakyti plastiko per vieną dieną gali būti nelengva, bet pasiryžus į parduotuves neštis savo daugkartinius maišelius, ilgainiui susiformuos įprotis ir tai taps kasdienybe. O kad suformuoti įprotį, rekomenduojama daugkartinių maišelių turėti rankinėje ar automobilyje, juo labiau jie užima labai mažai vietos.

Daugkartinis medvilninis maišelis daržovėms ir vaisiams


2. Jei dažnai geriate kavą išsinešimui ir naudojate vienkartinį puodelį, turime jums blogų žinių. Ne, ne dėl kavos, o dėl puodelio. Dėl puodeliuose esančio plastiko, tik 2 proc. jų bus perdirbta, o likusioji dalis keliaus į sąvartynus, kur prireiks net 600 metų, kad suirtų. Pūvančios šiukšlės išskiria „šiltnamio efektą“ sukeliančias dujas, teršia žemės dirvožemį bei vandenis ir net visiškai nesuyra, o išsiskaido į mikro daleles, kurios daro žalą gamtai ir gyvūnams. O žiūrint iš finansinės pusės, į perkamą kavos kainą yra įskaičiuotas ir pakuotės mokestis. Tad jei ateitumėte su savo daugkartiniu puodeliu, dažnoje kavinėje gautumėte -10 proc. nuolaidą. Tokią akciją taiko dauguma didžiųjų kavinių ir degalinių (Vero cafe, Caif cafe, Circkle K, Viada ir t.t.). Taigi paskaičiuokime – jei geriate kavą išsinešimui bent 5 kartus per savaitę, kuomet 1 puodelio vidutinė kaina yra apie 2,5 euro, per savaitę išleidžiate apie 13 eurų arba 52 eurus per mėnesį. Gerdami iš savo puodelio, sutaupytumėte apie 5 eurus mėnesiui. Daugkartinis puodelis net tik alternatyva plastikui, bet ir stilinga detalė, nes galima rinktis iš galybės unikalių modelių ir dizainų.

Daugkartiniai puodeliai kavai iš bambuko pluošto Ecoffeecup


3. Kalbant apie daugkartinę tarą, dar vienas būdas sutaupyti yra daugkartinės gertuvės. Kam kasdien pirkti mineralinio vandens buteliukus, jei galima už kelis kartus mažesnę kainą įsigyti 5 l. butelį. Prieš einant į darbą ar susitikimą su draugais, įsipilkite vandens, pagardinkite citrina ir visad turėkite sus savimi. Juo labiau, gertuvės išlaiko skysčių temperatūrą, tad puikiai tiks arbatai ar kitiems šaltiems/karštiems gėrimams išsinešimui.

Daugkartinė stiklinė gertuvė


4. Kitas būdas sutaupyti ir išsaugoti daugiau maisto yra bičių vaško drobelė. Tai daugkartinė, plaunama ir ekologiška alternatyva vienkartinei maistinei plėvelei pagamintai iš polietileno. Šią drobę galima nesunkiai pasidaryti ir patiems. Į ją galima pakuoti įvairius maisto produktus, ypač duoną – ji nesudžiūsta, kadangi Bičių vaškas sudaro apsauginį sluoksnį. Ilgaamžė bičių vaško drobė padės sutaupyti ne tik maisto, bet ir nebereiks pirkti vienkartinių įpakavimo prekių.

Taupykime popieriaus gaminius, atsisakykime plastiko ir vietoj to naudokime daugkartinio naudojimo maišelius, gertuves, buteliukus ir pakavimo priemones. Nedideli elgsenos pokyčiai neturės įtakos Jūsų gyvenimo kokybei, bet teigiamas poveikis aplinkai bus didžiulis! Ilgainiui, tai pajaus ir jūsų piniginė. Perėjimas prie daugkartinio naudojimo pakaitalų gali padėti sutaupyti pinigų, sumažinti atliekų kiekį ir sutaupyti išteklių, reikalingų šiems produktams gaminti.

Turite idėjų kaip būtų galima dar sutaupyti pinigų ir apsaugoti gamtą? Parašykite info@greendeco.lt

Gamtai draugiški daugkartiniai produktai, metaliniai šiaudeliai, daugkartinės gertuvės ir puodeliai
Background image

KONTAKTAI

       Tel. numeris: +370 633 92597       
El. paštas: info@greendeco.lt

 INFORMACIJA

www.greendeco.lt | greendeco | Green Deco | greendeco.lt | greendeco

© 2021 Green Deco Visos teisės saugomos.